جوش لیزر با استفاده از گرما و پرتوهای لیزر انجام می شود روش کار جوشکاری لیزری به این صورت است که با تشعشعات با دمای بالا، حوضچه مذابی بر روی سطح کار و قطعه مورد نظر ایجاد می شود و در نتیجه فرآیند اتصال و جوش ایجاد می شود.

 

مطالب مرتبط:

خمکاری ورق

جوشکاری چیست و انواع آن را بشناسید

دستگاه سی ان سی چیست و انواع آن را بدانید

معرفی جوش لیزر

یکی از انواع روش های جوشکاری ذوبی که به روشی جدید انجام می شود، جوش لیزر است و در فرآیند جوشکاری دقت و سرعت بالایی را در اختیار کاربر قرار می دهد در روش جوشکاری لیزری جوشکاری با استفاده از حرارت و پرتوهای لیزر انجام می شود روش کار جوشکاری لیزری به این صورت است که با تشعشعات با دمای بالا، حوضچه مذابی بر روی سطح کار و قطعه مورد نظر ایجاد می شود.

در نتیجه فرآیند اتصال و جوش ایجاد می شود این روش جوش ذوبی حالت ها و روش های مختلفی دارد و با آن می توان انواع فلزات را به هم متصل و جوش داد این روش جوشکاری در صنایع مختلف کاربرد دارد و کاربردهای وسیعی دارد جوشکاری پرتو لیزر برای جوش انواع فلزات قابل استفاده است و برای این کار هم دستگاه های دستی و هم تمام اتوماتیک وجود دارد.

انواع جوش لیزری

جوشکاری لیزر لب به لب: روش جوش لب به لب به این صورت است که دو قسمت در کنار هم قرار می گیرند و فرآیند جوشکاری لیزری به صورت خطی انجام می شود البته جوش تی نیز به این صورت قابل انجام است که برای افزایش استحکام اتصال و جوش استفاده می شود در جوشکاری لیزری باید در حین کار بسیار مراقب باشید.

جوشکاری لیزری

جوشکاری لیزری 90 درجه: جوش لیزری 90 درجه یا زاویه ای نوع دیگری از جوشکاری لیزری است که در آن قطعات کار در زاویه 90 درجه قرار گرفته و سپس جوشکاری انجام می شود این روش جوشکاری نیز مقاومت بالایی دارد در این روش ضخامت ورق رویی یا قطعه کار مهم است و نباید خیلی ضخیم باشد.

جوشکاری لیزر 90درجه

جوشکاری لیزری در بالا: جوشکاری لیزری اینترلاکینگ یکی از رایج ترین و پرکاربردترین روش های جوشکاری لیزری است و روش کار در این مورد بسیار ساده است و همانطور که از نام این روش مشخص است، کار در این مورد به گونه ای انجام می شود که قطعات کار روی هم قرار دارند فرآیند اتصال توسط جوشکاری لیزری انجام می شود.

جوشکاری لیزر از بالا

انواع جوش لیزری بر اساس روش هدایت

جوش لیزر نقطه ای همراه با نمونه کار: در این روش جوشکاری لیزری جوش نقطه ای را با استفاده از حرارت و تابش انجام می دهیم و به طور کلی فقط نقاط اتصال مشخص شده را جوش می دهیم از این روش جوشکاری لیزری در موارد مختلفی مانند: اتصال قطعات کوچک الکترونیکی، ساخت زیورآلات و موارد مشابه استفاده می شود.

جوشکاری لیزری

جوشکاری لیزری

جوشکاری لیزری خطی: جوشکاری لیزری خطی نوع دیگری از اتصال است که در آن دو قطعه یا ورق به یکدیگر متصل می شوند منظور از جوشکاری لیزری خطی این است که جوشکاری به طور مداوم انجام شود از جمله کاربردهای مهم این روش می توان به مواردی چون: ساخت قطعات الکترونیکی، ساخت موتور، ساخت دستگاه های مخابراتی و غیره اشاره کرد.

جوشکاری لیزر خطی

خدمات جوشکاری لیزری: مجموعه ما خدمات مختلفی را برای رفع نیازهای مشتریان خود ارائه می دهد از جمله این خدمات می توان به خدمات جوشکاری لیزری اشاره کرد که به صورت قراردادی و پس از ساخت نمونه اولیه برای صنایع مختلف انجام می شود تمرکز ما این است که به سمت یک رویکرد فنی تر حرکت کنیم تا بستری برای تولید بیشتر، سریع تر و آسان تر ایجاد کنیم.

هدف ما در این مجموعه نه تنها ارائه خدمات برتر، بلکه کمک به دانش خود در زمینه های مختلف فناوری های امروزی برای افزایش بهره وری و کیفیت در بسیاری از صنایع مختلف تولیدی است همچنین مجموعه ما با تکیه بر دانش و تخصص فنی متخصصان خود و با بهره گیری از جدیدترین تجهیزات لیزر و رباتیک آماده پاسخگویی به نیازهای صنایع کشور عزیز همراه با آخرین تکنولوژی روز دنیا می باشد.

وجه تمایز فرانوران در ارائه خدمات در زمینه پردازش مواد لیزری این است که توانایی و تجربه ما در طراحی و ساخت سیستم های لیزر صنعتی ما را قادر می سازد تا با توجه به تقاضای مشتری راه حل های ویژه ای را برای درخواست های خاص ارائه دهیم

جوش لیزری

دپارتمان برش لیزر مجموعه لیزر پارس تک